Sınırın uzağından yapıldığı açıklandı

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine Suriye sınırının öte tarafından T-r-ristler roketle s-ldırdı. Akçakale ve Ceylanpınar’da 23 kişi yaralandı. Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan t-rör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye Milli Ordusu ile Su’riye’nin kuzeyinde Y’PG ve D’EAŞ t-rör ögütlerine karşı başlatılan Ba rış P’ınarı Harekatı devam ediyor.

MSB T-R-RİSTLER SİVİLLERE S-LDIRIYOR

Y’PG t-r-r-stlerce işgal edilen bölgelerden, harekatın başladığı saatlerden bu yana atılan havan ve roketatar mermileri Şanlıurfa’nın Akçakale, Birecik ve Ceylanpınar ilçeleri ile Mardin’in Nusaybin ilçesindeki bazı noktalara isabet etti.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Fırat’ın doğusunu terör koridoru haline getirmeye çalışan Y’PG’li t-r-ristler halkın kullandığı bina, okul ve hastanelere gizlenerek ülkemizdeki sivil yerleşim yerlerine havan ve roketlerle s-ldırı yapıyor” denildi.

Polis ekipleri vatandaşları sınırdan uzaklaşmaları ve evlerine gitmeleri konusunda uyardı.Saldırı sırasında evlerinde oynarken yaralanan 13 ve 15 yaşlarındaki iki kardeş, Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Bölgede tedbir alan güvenlik güçleri, olay yerinde inceleme yaptı. Saldırının ardından t-rör unsurlarının bulunduğu bölgelere obüs atışı sesleri duyuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir