sisi ilk hamlesini yaptı

Mısır’da halkın büyük teveccühünü kazanmış tam %52 oy alarak Cumhurbaşkanı olmuş bizim anayasamız kuran i kerim diyen Meclisi Peygamber efendimiz sav’e salavatlarla açan tam 7 dil bilen Muhammed Mursi Şehid edildi şehid edilmesinden sonra Mısır’da sular durulmuyor Mursi’ye darbe yaparak başa geçen sisi Halkı bastırmak için harekete geçen sisi rejimi halkı sindirmek için bakın nasıl kararlar aldı

ÜLKEYİ ALARMA GEÇİRDİ Mısır İçişleri Bakanlığı, Muhammed Mursi’nin vefatının ardından ülkede alarm durumu ilan etti. Mısır medyasında yer alan haberlere göre, İçişleri Bakanlığı, planlamalarını kapsamlı bir şekilde gözden geçirmeye, ülke genelinde sabit ve mobil binlerce güvenlik devriyesi konuşlandırmaya başladı.

ASKER VE POLİSLERİN İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ Subay ve emniyet görevlilerinin izinlerini de iptal eden bakanlık, kamu ve özel kuruluşlar ile kiliseler ve otellere yönelik güvenlik önlemlerini artırdı.

C PLANI DEVREDE Bakanlık ayrıca, yollarda sıkı emniyet tedbirlerinin alınması, meydanlardaki güvenlik görevlilerinin artırılması ve “terörist(!)” unsurlara karşı önleyici operasyonların gerçekleştirilmesini kapsayan “C” planını devreye soktu.

Mısır devlet televizyonu, Mursi’nin mahkeme salonunda geçirdiği baygınlık sonrası hayatını kaybettiğini duyurmuştu. Ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Mursi söz konusu davada “casuslukla” suçlanıyordu.

Mısır’ın demokratik serbest seçimlerle işbaşına gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 3 Temmuz 2013’te dönemin Savunma Bakanı ve ardından Cumhurbaşkanı olan Abdulfettah es-Sisi tarafından gerçekleştirilen askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılmıştı. elbet bir gün seni’de bir musa çıkıp devirecek inşallah sisi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir