Somalili kadından dalga geçmek isteyen adama kapak

Somalili fakir kadın İngiltere’de yaşamaktaydı. Bir gün radyo istasyonunu arayıp yardım almak istedi.Somali asıllı Müslüman fakir Fatıma adlı bir kadın kendisine yardım edilmesi için bir İngiliz radyo programını arar. Kanalda canlı yayına bağlı ateist bir İngiliz, Müslüman fakir kadını küçümseyecek tavırlar sergiler. Bolca dalga geçer. Radyo istasyonundan dalga geçtiği Somalili kadının adresi alır

SOMALİLİNİN EVİNE GÖNDERİR

Yardımcısına tüm ihtiyaçların giderilmesi için talimat verir. Sonra yardımcısına şunu tembihler: “Kadın yardımın kaynağını sorarsa ona ş-ytanın gönderdiğini söyle,” der.

A-t-eist İngiliz düşünürü Dr. Timothy Winter’in yardımcısı her şeyi harfiyen yerine getirir. Kadın hayatında görmediği kadar yiyecek ve ihtiyaçlarının bir arada görür, oldukça sevinir. Kadın sormayınca yardımcı: “Bunları kimin gönderdiğini bilmek istemiyor musun?” der.Herhangi bir tahsili olmadığı halde A-t-eist İngiliz Dr. Timothy Winter’i Müslümanlığa taşıyacak şu güzel cümleleri sarf eder, Fatıma: “Kimin gönderdiği ile ilgilenmiyorum. Çünkü Allah bir şeyin olmasını istediğinde şeytanlar bile ona itaat eder,” der.

Ateist İngiliz Dr. Timothy Winter, Somalili Müslüman fakir Fatıma’nın cevabını alınca oldukça etkilenir. Müslümanlığı seçer ve adını Abdülhakim Murad olarak değiştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir