Şoygu: Birlikte Üreteceğiz

Rus Savunma Bakanı Sergey Şoygu çok önemli açıklamalarda bulundu bu Açıllamaları resmen Amerike’ye tokat niteliğindeydi birilerini çileden çıkartacak sözleri ise şöyle Sucud -400’lerin gelecek ay yani haziranda Türkiye’de olacağını söyleyen Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu çok yeni bir sistem olan S-500’lerin ise Türkiye ile ortak üretiminin de gerçekleşeceğini söyledi. sözlerine şöyle devam etti

“TEK BATARYA TÜM DIŞ SALDIRILARDAN KORUR”

ABD ve Türkiye arasında gerilime yol açan S-400 alımı ile ilgili tartışmalar sürerken, Rusya’dan bir açıklama daha geldi. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, S-500 konusunda Türkiye ile ortak bir üretim oluşturulabileceğini ifade etti.

Rusya Araştırmaları Enstitüsü’nün haberine göre Şoygu, “İlk S-400 ekipmanı haziran ayında Türkiye’de olacak. Türkiye ile S-500’leri de ortak üreteceğiz. Tek bir S-500 bataryası bile tüm Türkiye hava sahasını dış saldırılardan korumaya yeter.” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN HİSAR SİSTEMLERİ VAR

“Türkiye, kendi ilan ettiği milli ekonomik bölgelerini Doğu Akdeniz’de Amerikan tehdidine karşı koruma ve savunma kudretindedir.” diyen Şoygu, “Kaldı ki, Türkiye’nin elinde kendi geliştirdiği ileri teknoloji Hisar Hava Savunma bataryaları var. Amerika geç kaldığını yeni fark etti.” sözlerine yer verdi.

“Amerika ne yaparsa yapsın Türkiye kendi yurduna füze kalkanını kuracaktır.” diyen Şoygu şunları dile getirdi, “ABD’nin hamleleri Türkiye’nin dostu bir ülkenin hamleleri değil. Zaten bunu artık dünya öğrendi. Türkiye artık ABD’nin emir verdiği bir ülke değil. Tam bağımsız yeni bir güç, bunu Amerika da kabul edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir