Sürücüler sevinecek artık ağır kusur değil

Türkiye’deki araç sahiplerini ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyi yayınladı. Araç muayenelerinde yaşanılan sıkıntıları giderme adına yeni bir adım daha atıldı. Milyonlarca sürücü uzun kuyrukların oluştuğu araç muayenesinde çok basit tespitlerden kaynaklı olarak araçlarına ağır kusur karnesi veriliyordu. Sürücüleri sevindiren

yönetmelik sonunda yeni düzenlemeyle ortadan kaldırıldı.

Bu sayede ekonomik ve zaman kayıpları ortadan kaldırılmış olacak.

TUV MUAYENESİNDE YENİ DÖNEM

Egzoz emisyon ölçümü olmaması artık “ağır kusur” olmaktan çıkarken, kusurun “hafif” kusur olarak sayılacağı bildirildi.

Egzoz emisyon ölçümü yaptırmak isteyen vatandaşlar hizmeti istasyonlardan 65 TL karşılığında alabiliyor. İşte düzenlemeyle ilgili son olan detaylar.Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeyle, araç muayenelerinde egzoz emisyon ölçümü olmaması artık “ağır kusur” olmaktan çıkarken, kusurun “hafif” kusur olarak sayılacağı bildirildi. Yapılan düzenleme ise 16 Ocak 2019 tarihi itibari ile hayata geçti.

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı, 16 Ocak 2019 tarihi itibari ile milyonlarca sürücüyü ilgilendiren önemli bir uygulamayı hayata geçirdi. Yapılan düzenlemeyle, eskiden “ağır kusur” olarak sürücünün karşısına çıkan egzoz emisyon ölçümleri, kusurlar tablosu güncellenerek artık hafif kusur kapsamına alındı.

TÜVTÜRK’ten alınan bilgiye göre, egzoz emisyon ölçümü yaptırmak isteyen vatandaşlarında bu hizmeti istasyonlardan 65 TL karşılığında alabileceği öğrenildi. Ayrıca, önceki muayenelerde egzoz emisyon ölçümü olmadığından muayene tekrarına kalan sürücülerinde, yeni uygulamadan faydalanabileceği belirtildi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir