Suya zamın sebebi belli oldu

İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu suya yapılan %20 zam ile ilgili açıklamalarda bulundu yaptığı zammı savunan söylemlerde bulunan imamoğlu geçen günlerde yeniden zam gelmesine dair açıklama yaptı. İmamoğlu, indirimi yanlış hesapladıklarını belirtti bu yüzden yeniden zam yapma kararı aldıklarını dile getirdi koskoca İstanbul Büyük Şehir belediyesi nasıl böyle bir iş yapar anlamak zor İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı.

HESAP KİTAP HATASI YAPTIK

Bazı öneriler vardır ki nasıl aklımıza gelmemiş deriz. 25 Kasım’da bu ve bunun gibi derneklerden gelen önerilere bakalım.

İNDİRİMLER YANLIŞ YAPILMIŞ Su zammına ilişkin medyada yer alan haberlere de cevap veren İmamoğlu, indirim konusundaki eşitsizliğe de dikkat çekti Biz ocak, şubat, mart ayında bir kampanya yürüttük. Suyun da indirimli olması konusunda ortaya bir mekanizma sunduk.

Tabii biz 18 günlük süreçte ulaşıma indirim yapınca, ardından da o zamanki mevcut ara yönetim kendilerince indirimli bir süreç tanımladılar. Sistematiği yanlış kuruldu. Onu giderme konusunda talepte bulunduk. Niye? Az kullanan, gelir seviyesi düşük insanlara sağladığımız fayda yüz üzerinden 20 ise, çok kullananlara yüz üzerinden 40 daha fazla indirim sağlamışız. Bu mantıksız bir sisteme oturmuş.

DİĞER ZAMLARI KONUŞMAMIZ GEREKİR İkincisi de, bir zammın kaynağı vardır. Zam yaparken insanlara açıklamak zorundasınız. Nedenini sorarlar. Birincisi vaatlerimizin üzerinden yılbaşından itibaren bir yıl geçmiş olacak, bizim konuştuğumuz zam 2020’nin fiyatları olacak. 2020’nin fiyatlarını açıklarken ister istemez enflasyonu hesap edeceğiz dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir