TBMM Başkanı Bahçeli olacak açıklaması

Ankara siyasetini derinden sallayacak bir iddia ortaya atıldı. İddianın sahibi ise Uzun yıllar AK Parti’ye de anketler yapan MAK Danışmanlık’ın Başkanı Mehmet Ali Kulat, siyaset gündemine karıştıracak bir kulis bilgisi paylaştı. Kulat DW’de Nevşin Mengü’nün sunduğu ‘Bire Bir’ programında soruları cevaplayan MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, AK Parti ile MHP ittifakını değerlendirirken, “Bir ihtimal şu anda kuvvetli bir şekilde konuşuluyor; Devlet Bahçeli’nin de büyük ihtimal TBMM Başkanı olma ihtimali var” ifadelerini kullandı. Bu ifadenin yansımaları henüz kamuoyuna açıkça düşmezken ilerleyen saatlerde bir açıklama olabilir.

Devlet Bahçeli’yi yakından tanıyanlar bilirler. Böyle bir şeyi doğrudan talep edilmez, istenmez.Mehmet Ali Kulat, “Diplomasi dili gibi politika diliyle böyle birşey uygun görülebilir” hatırlatması yaptıktan sonra şu kulisi paylaştı: Talebi söz konusu değil ama; Devlet Bahçeli’nin bu anlamda ‘Ben şurayı istiyorum’ gibi bir talebi olmamış. Bahçeli’nin böyle bir talebi yok ama Cumhurbaşkanı böyle bir jest yapabilir. Onu ifade etmeye çalışıyorum.

Bahçeli TBMM Başkanlığı için ne demişti? MHP lideri Devlet bahçeli, dün TBMM Grup Toplantısı’ndan sonra gazetecilerin sorularını cevaplamış ve MHP’nin Meclis Başkanlığı istediği iddiaları için “MHP’de pazarlık söz konusu olmaz. Partimizin karşısında bir Pazar vardır. Her türlü sebze orada bulunmaktadır. İsteyen alır, isteyen satar. Ama bizim partimizde olmaz. Meclis Başkanı henüz var” ifadelerini kullanmıştı. Kaynak: Bomba Gelişme! Meclis Başkanı Bahçeli Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir