Teslimat sonrası Amerike’den ilk açıklama

Ve Türkiye dediğini yaptı Rusya’dan s400 savunma sistemlerini envanterine katmaya başladı Türkiyenin tek çekincesi müttefik dost gibi görünen Türkiye’de artık sözü hiçbir şekilde geçmeyen Amerike’nin ne yapacağı ile ilgili ve onlardan da ilk açıklama geldi bakın göstere göstere aldığımız 400 ler için ilk açıklamaları ne şekilde oldu Birleşik devletler savunma Bakanlığına Vekaleten bakan isim ilk açıklamasını yaptı

BU AKŞAM HULUSİ AKAR İLE GÖRÜŞECEKLER

Konu hakkında ön değerlendirme yapan ABD Savunma Bakan Vekili Mark Esper “Türkiye’ye S-400 teslimatının farkındayız, F-35’le ilgili pozisyonumuz değişmedi” dedi.

Esper, daha sonra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’la telefon görüşmesi yapacağını ve bunun ardından daha ayrıntılı açıklama yapacağını duyurdu.

Türkiye’nin Rusya’dan satın aldığı S-400 hava savunma sisteminin Ankara’ya gelmesi başta ABD basını olmak üzere dünya genelinde büyük yankı buldu.

Türkiye, Amerika’nın küstah tehditlerine aldırmadı ve Rusya ile S-400 anlaşmasını tamamladı. Bu kapsamda Rus hava savunma sistemlerinin ilk parçaları Ankara’ya getirildi. Türkiye’nin NATO ve Amerika’nın baskısına rağmen S-400’leri ülkeye getirmesi dünyada büyük yankı uyandırdı. Amerikan televizyon kanalı CNN, konuyu mercek altına aldı.

Dünya genelinde büyük yankı buldu

Türkiye, Amerika’nın k’üstah t’ehditlerine aldırmadı ve Rusya ile S-400 anlaşmasını tamamladı. Bu kapsamda Rus hava savunma sistemlerinin ilk parçaları Ankara’ya getirildi. Türkiye’nin NATO ve Amerike’nın baskısına rağmen S-400’leri ülkeye getirmesi dünyada büyük yankı uyandırdı. Amerikan televizyon kanalı CNN, konuyu mercek altına aldı.

Türkiye ABD’yi dinlemedi

CNN’nin Moskova muhabiri, Matthew Chance, Türkiye’nin Amerika’nın uyarılarını dinlemeyerek bu adımı attığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir