Tonlarca Altın Türkiye’ye Geliyor

Türkiyenin dünya siyasetinde artan gücü ve rolü meyvesini vermeye devam ediyor bir ülke daha güvenli liman olan Türkiye ye Altınlarını emanet etmek için Türkiyenin yolunu tuttu Ülkemizde her yıl çıkan onlarca ton altına birde Venezuellanın Türkiye ye verecegi yüzlerce ton altın eklenecekTürkiye’ye gelen Venezuelalı heyet Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu ham madde konusunda her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

TONLARCASI GELECEK

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, “Türkiye, Venezuela’nın stratejik müttefikleri arasında yer almaktadır ve biz her geçen gün Türkiye ile olan dostluk ve iş birliği bağlarımızı bir adım daha öteye taşımayı hedefliyoruz.” dedi.

Maddah, Ekonomi ve Finans Bakan Yardımcısı Eduarda Ramirez, Venezuela’nın Ankara Büyükelçisi Jose Bracho Reyes ve bazı yetkililerle birlikte Ahlatçı Grup’un Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren metal rafinerisini ziyaret etti.Tesisi gezip yetkililerden bilgi alan Maddah, burada Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Zeki Gül ve Ahlatçı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ahlatçı ile görüştü.

Maddah, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, büyük bir sevgiyle karşılandığını belirterek, hem Türk halkına hem de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun selamlarını getirdiğini söyledi. Erdoğanı geçen ay Venezuella da ağırlamaktan şeref duyduk dedi

Çorum’daki ziyaretlerinin Venezuela ile Türkiye arasında geliştirmek istedikleri iş birliğinin bir parçası olduğunu dile getiren Maddah, şöyle devam etti: “İki halk ve iki hükümet arasındaki ilişkileri getirebildiğimiz en üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz, mümkün olan her alanda. Türkiye ile Venezuela arasında bir anlaşma imzalıyoruz. Venezuela’dan Türkiye’ye petrokok göndereceğiz. Aynı şekilde altın, madencilik, tarım ve diğer alanlarda iş birliği yapacağız dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir