Tsk ilerlerken karşı hamle

A BD Başkanı Don-ld Trup s’kandal bir açıklamaya imza atarak alenen Türkiye’yi teditler savurmuştu. Ardından ise “Suriye’de kimsenin tarafını tutmuyorum. Erdoğan ile çok iyi bir ilişkimiz var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “D-EŞ’liler sizin sorumluluğunuz” dedim. A-B D bir polis gücü değildir, amacımız orada polislik yapmak olmamalı” demişti. Bütün bu açıklamalara rağmen tükürdüklerini yalayarak bir başka çelişkili davranışa daha imza atmaktan kaçınmadılar

TSK İLERLERKEN HAREKETE GEÇTİ

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye’ye ekonomik yaptırım tehdidi sonrası bir açıklama daha yaparak ” Suriye’de kimsenin tarafını tutmuyorum” dediği saatlerde ABD, Suriye’de trOr ögütü YEPGE/ PİKAKA işg-linde bulunan bölgeye, lojistik malzeme sevk etti.

Irak’taki ABD askeri unsurlarının sevk ettiği 80 TIR’lık konvoy, saat 21.00 sularında Suriye sınırındaki Simelka Kapısı’ndan geçti. TIR’ların kasalarının kapalı olduğu, açık olan bazı TIR’larda ise 4X4 pikaplar ve beton bloklar bulunduğu görüldü. Böylece sadece son bir haftada ABD’nin Suriye’nin kuzeyine sevk ettiği TIR sayısı 600’e yaklaştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir