Tsk Sağ Gösterip Solla indirdi

Tsk Sağ Gösterip Sol Vur-du Türk Silahlı Kuvvetleri Sağ gösterip sol vur’du te-rör ör-gütü Y P G P K K nın bulunduğu Tel Rıfat’ı vurmaya başladı. İlk belirlemelere göre çok sayıda terö-ristin telef olduğu öne sürüldü. Cumhur başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fırat’ın doğusuna op-erasyon yapılacağını açıklamasının ardından TSK nın Tel Rıfat’taki terör örgütü YPG PKK mensuplarını vur-maya başladığı öğrenildi.

ÇOK SAYIDA YPG’Lİ TELEF OLDU Ö SO ‘ya bağlı Suriyelilerden oluşan yerel birlikler ise karadan çok önemli destek verdikleri belirtildi. Top atışlarının devam ettiği ileri sürülürken yerel kaynakların iddiasına göre, ilk belirlemelere göre terör örgütü YPG/PKK’lı 4 teröristin öl-dürüldüğü bildirildi. Ter-öristlere ait ö-lü sayısının daha da artacağı belirtildi. FIRATIN DOĞUSUNA HAREKAT “Fırat’ın doğusu ile ilgili ikazlarımızı yaparken aynı zamanda hazırlıklarımızı da tamamladık” diyen Erdoğan, şöyle devam etti: Suriye’de artık DE-AŞ diye bir tehdit yoktur.

Bu, bizim için bir masaldır. Fırat’ın doğusunu bölücü terör örgütünden kurtarmaya yönelik harekatımıza birkaç gün içinde başlayacağımızı ifade ettik, ediyoruz. (Fırat’ın doğusu) ABD’nin kurduğu radar ve gözlem noktalarının hedefinin, ülkemizi terö-ristlerden değil, terö-ristleri Türkiye’den korumak olduğu aşikardır. Bölücü terör örgütünün Suriye koluna verilen silahlarla ilgili itirazlarımıza ‘ağır silah vermedik’ dediler. Mevcutları da ‘DE-AŞ tehdidinin ortadan kalkması ile toplayacakları sözüyle mukabele ettiler. Kimi uyutuyorsunuz. (Fırat’ın doğusuna operasyon) Hedefimiz asla Amerikan askerleri değildir, bölgede faaliyet gösteren te-rör ör-gütü mensuplarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir