Tump imzalayacağı yaptırım kararnamesini açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fox News muhabiri Katie Pavlich’in DEAŞ konusunda Avrupalı ülkelerin bir anlaşma yapmadığını anımsatarak, “Şimdi Almanya Başbakanı Angela Merkel ortaya çıkıp, Türkiye’ye (operasyondan) vazgeçmesini söylüyor. Avrupalıların çok fazla sorumluluğu yok mu?” paylaşımına yer verdi. Yakında Türkiye’ye yaptırımları içeren kararnameyi imzalayacağım.” ifadelerini kullandı

YENİ VERGİLER YOLDA

Bu açıklamalarının ardından bir açıklama daha yayınlayan Trump, “Yakında Türkiye’ye yaptırımları içeren kararnameyi imzalayacağım.” ifadelerini kullandı.

Trump, ayrıca “Çelike uygulanan gümrük vergisi yüzde 50’ye çıkacak. Türkiye ile 100 milyar dolarlık ticaret anlaşmasını içeren müzakereleri hemen sonlandıracak. Bazı kişilerin ABD’den, bu ülkenin düşmanı olan Esad yönetimindeki, 7 bin mil ötedeki Suriye sınırını korumasını istediğini belirten Trump, “Aynı zamanda, Suriye ya da onlara yardım etmek isteyen kim varsa, doğal olarak Kürtler’i korumak istiyor. Ben daha çok ABD’nin sınırı ve bir parçası olan güney sınırına odaklanmayı tercih ederim. Bu arada, (yasa dışı göçmen sayıları) sayılar düşüyor ve duvar örülüyor!” mesajını paylaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir