Türk birliği kurulduu

Türkler sonunda birleşti 4 Türki Cumhuriyet ortak Ordu Kurdu bu kurulan Teşkilatın en önemli amacı ise Türk cumhuriyet leri arasındaki askeri işbirliğini kuvvetlendirmek daha yakın dirsek temasında bulunmak Türk Devletlerini birleştirmek bu Örgütün ana karargâhı Ankara’da bulunacak.Ve en sonunda tam 4 ülkeden oluşan Türk ordusu kuruldu ülkeler arasında Türkiye Azerbaycan Kırgızistan ve Moğolistan bulunmakta. bu oluşumun temelleri ta 2011 yılına kadar uzanmakta fakat engellemelerle karşılaşıldı.

engellenirken bunların daha sonra iç sorunları olmadığını özellikle fe’tö’cülerin bu kuruluşu engellemek adına çıkardıkları fitneler artı bürokrasi olarak yapılan zorluklar ve daha birçok hain hamle yüzünden bu birliktelik uzun süre bu zamana kadar ertelemek durumunda bırakıldı.

Şimdi ise Er’doğan tarafından tekrar hızlı bir şekilde başlatılan bu birlikteliğin sembolü bir at ve 4 ok sembolü olacak ki bununla da kalmayıp Zaman geçtikçe diğer Türk ülkeleride birleşecek ve bu şu an Avrupa birliği gibi gerçekten büyük bir birlik olacak. çünkü asya’daki en büyük devletler

arasında bulunan ülkelerin bulunduğu bir birliktelik olacak ki bunların içinde petrol zengini olan ülkeler, gaz zengin olan ülkeler enerji zengin olan ülkeler Türkiye gibi coğrafi konumda önemli olan ülkeler askeri gücü olan ülkeler ve daha birçok gücün bir araya gelmesi demek olacak. Bu şimdi ve özellikle ileride denge güçlerini alt üst edecek bir durum. Ve aynı zamanda ileride Rusya’nın ve Çin’in güçlenmesi karşısında Bizim de yalnız kalmayıp ek güç elde etmemiz demek olacaktır. kısacası Türkiye artık planlarını bir iki yıllık değil onlarca öteye kuruyor. İşte buna büyük Türkiye aklı diyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir