Türkiye arıyordu ve ortaya çıktı

Birleşik Devletler Başkannın General Mazlum” diyerek teşekkür ettiği Y’PG’nin sözde komutanı Mazlum K’obani, Rusya S’avunma Bakanı Sergey Şoygu ve kurmaylarıyla Soçi mutabakatı sonrası telekonferans görüşmesi gerçekleştirdi. t’erör ö’rgütü P’KK/Y’PG’nin Suriye uzantısı sözde Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) sözde komutanı olan Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin’e Twitter’dan yayınladığı mesaj ile teşekkür etti.

TÜRKİYE KIRMIZI LİSTEDE ARIYOR

Bu gelişmenin yaşandığı anlarda Rus televizyonu Russian Today (RT), P’KK’nın elebaşısı Abdullah Ö’calan’ın “manevi oğlum” dediği Mazlum K’obani ile Rus kurmaylarının telekonferans yoluyla görüşmesinin video kaydını yayınladı.

GÖRÜŞMEYE ÜST DÜZEY İSİMLER KATILDI

Görüşmeye Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ve üst düzey askeri yetkililerin katıldığı belirtildi.

RUSYA BAYRAĞININ ÖNÜNDE DURDU

Y’PG’li t’eröristin, görüşmede Rus bayrağının önünde oturduğu dikkatlerden kaçmadı.

KIRMIZI LİSTEDE YER ALIYOR

Abdullah Ö’calan’ın “manevi evladım” dediği ve asıl adı Ferhat Abdi Şahin olan t’erörist Mazlum Kobani, Türkiye’nin üst düzey arama listesi olan kırmızı listede yer alıyor ve biran önce bize teslim edilmesi gereken bir isim Türkiye yakında bunların hakkından gelmek için harekete geçecek

TÜRKİYENİN TEPKİ GÖSTERECEĞİ YAKINLIK

Rusya’nın Türkiye’nin muhattap dahi almadığı bir ö’rgütün sözde komutanı ile telekonferans yapması kabul edilebilir bir durum degil bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek Birleşik Devletlerin kendilerine sırt çevirmesinden sonra t’örör ö’rgütünün yeni rotaları rusya oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir