Türkiye’den Savunma sanayi isteği..

Türkiye Savunma Sanayisinde dev adımlar attıkça kapımızı çalarak bizden silah almak isteyen ülkelerde çoğalmaya başladı Ciddi Manada son teknoloji hiçbir ülkede olmayan silahlar üretiyoruz Bu silahlarımıza talip olan ülkelerden biride Çalkantılı günler geçiren Irak Oldu Irak Baş Bakanı Türkiye ye gelerek Reisi Cumhur Erdoğan ile görüştü vede ülkemizden önemli miktarsa S’ilah istedi bakın neler söyledi

TÜRKİYE SAVUNMA SANAYİSİNDE GELİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Irak Başbakanı Abdülmehdi Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Abdülmehdi, Türkiye’nin son yıllarda özellikle savunma sanayisinde çok büyük işler başardığını belirterek, ‘bu fırsatlardan biz de yararlanmalıyız’ dedi.

SAVUNMA PROJELERİNİ İSTİYORUZ

Ortak projelerle ikili ticaretin arttırılması, te’rörle beraber mücadele edilmesi, yoksullukla mücadele ve kalkınmaya yönelik ortak adımların atılmasını temenni ettiklerini dile getiren Abdulmehdi, “Biz Türkiye’nin bu yolda çok büyük mesafeler kat ettiğini biliyoruz. Ekonomide, yönetimde, savunma sanayiinde özellikle son zamanlarda çok büyük başarılara imza attığını biliyoruz. Şu anda Irak’ın Türkiye’nin sahip olduğu tüm bu fırsatlardan faydalanmasının zamanının geldiğini düşünüyorum. El ele vererek iki ülkenin, iki halkın ve bölgenin çıkarına olabilecek birçok adım atabiliriz.” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE EN ZOR ZAMANLARINDA DAHİ IRAK’IN YANINDA OLDU”

Türkiye’nin eskiden olduğu gibi hala Irak’ın yanında yer aldığını söyleyen Abdulmehdi, “İnsanların korkup Irak’ı terk ettiği bir dönemde Türkiye Irak’ı bırakmadı. En zor zamanlarında dahi Irak’ın yanında oldu ve canlarını feda eden Türk kardeşlerimiz oldu.

IRAKTAN GELECEK GÜVENLİK SORUNLARINA İZİN VERMİYECEĞİZ

Abdulmehdi, ikili ve heyetlerarası görüşmelerde su, enerji, sınır kapıları, ortak barajlar, projelerin hayata geçirilmesi gibi ikili bağlamda birçok meselenin ele alındığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir