türkiyeye karşı

104 yıl önce 1915 olayları sonrasında Suriye ve Lübnan’a göç eden Er-menilerin to-runları Türkiye’ye karşı te-rör örgütü PKK/PYD çatısı altında yeniden ör-gütleniyor. Daha önce değişik te-rörist gruplarla birlikte olan Ermeniler bu kez kendi sözde taburlarını kuruyor. Yaklaşık 200 kişiden oluşan grup, 1915 yılı olaylarının yılının yıldönümü dolayısıyla bugün faaliyete başladığını ilan edecek. Te-rör örgütünün yayın organlarına göre Ermeni gruba Suriye’de ö-ldü-rülen TKP/ML TİKKO’lu te-rörist Nubar Ozanyan’ın (Orhan Bakırcıyan) adı verildi.

Kimlerden oluşuyor Taburun sözde elebaşılarından Masis Otanyaf, Suriye’de Kamışlı, Haseke, Serekaniye, Dırbesiye ve Amude gibi kentlere dağılan Ermenileri bir araya getirdiklerini söyledi. Her gün askeri ve ideolojik eğitim alan te-röristlerin karargahının duvarlarında da ilginç resimler var. Bunlardan biri, 1982 yılında 9 kişinin yaşamını yitirdiği 72 kişinin de yaralandığı Esenboğa saldırısını gerçekleştiren ASALA üyesi te-rörist Levon Ekmeçiyan’ın fotoğrafı. Te-röristler, Türkiye’de karanlık bir sui-kas-te kur-ban giden gazeteci Hrant Dink’in fotoğraflarını da kara propaganda için kullanıyor.

Küstahça tehdit etti Te-röristler hedeflerinin Türkiye olduğunu da gizlemiyor. Kendince tehditler savuran te-rörist Masis Otanyaf, “Ermenilere yaşatılan kara günün hesabını kimse vermiyor. Bunun şu anki muhatabı Türkiye’dir. Fakat onların bize ve diğer halklarımıza nasıl yaklaştıklarını görüyoruz. Onun için onlardan bir şey beklemiyoruz. Ezilen halklara yaşatılanların hesabını biz soracağız. Bu da onun bir başlangıcıdır. Halklarımıza kutlu olsun” dedi.

Karabağ’a gitmişlerdi Te-rör örgütü PKK ile Ermenilerin aşırı grupları arasındaki ilişki bununla sınırlı değil. Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaların sürdüğü Dağlık Karabağ’a giden P-KK’lılar, iş-galci gruplara destek vermişti. Kandil ve Kamışlı’dan gelen birlikler Ağrı’dan Ermenistan’a geçmişti. Sevan Gölü bölgesinden PKK’ya ayrılan Vardenes Kampı’na geçen 400 kişilik te-rör grubu, Karabağ’da sa-vaşın şid-detlenmesiyle birlikte sıcak bölgelere gönderilmişti

‘Tecrübeliler’ seçiliyor Kandil’in talimatı dahilinde E-rme-nistan saflarında sa-vaş-maya giden te-röristler bom-ba ve sabotaj konusunda eğitimliler arasından seçilmişti. PKK te-rör ör-gütü içerisinde Ermeni asıllı kişilere ait olan ‘Ağrı Kartalları’ isimli birliğin Livan Karadağ, Hemaran Kervaçiyan ve Servet Bagopşin isimli 3 te-rörist Ağrı’dan Ermenistan’a geçen gruba kılavuzluk etmişti. Türk Silahlı Kuvvetleri ile Özgür Suriye Ordusu’nun Fırat’ın doğusunu PKK/PYD’li ter-öristleri temizlemek üzere Suriye’ye harekât başlatması halinde, sözkonusu Ermeni taburunun akıbetinin tıpkı Afrin’de Türkiye’ye tehditler savurduktan sonra imha edilen ‘Enternasyonel Taburu’ gibi olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir