Türkiyeye müdahale edilsin

Türk kökenli Alman vekil Sevim Dağdelen, NATO’yu Türkiye’ye müdahaleye çağırdıTürkiye’nin Afrin’e düzenlediği harekatın hemen durdurulması gerektiğini savunan Türk kökenli Alman vekil Sevim Dağdelen, NATO’ya çağrıda bulundu.Almanya’da siyaset yapan Sevim Dağdelen, Türk düşmanlığında bir seviye daha atladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı’nda geri adım atmasını isteyen Dağdelen

ter*ör örgütü PKK’nın sözcüsü gibi konuştu.

Bölgede sivillerin hedef alındığı yalanını ortaya atarak söyledi.

TÜRKİYE’Yİ DURDURUN

Türkiye’nin Afrin’e girmeye hakkının olmadığını belirten Sevim Dağdelen, Avrupa Birliği’nin ve NATO’nun bu konuda Türkiye’ye müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

“NATO, Türkiye’ye baskı yapmalı” diyen Dağdelen, Türkiye’nin bir an önce durdurulmasını savundu.Sevim Dağdelen, Alman parlamentosunda terör örgütü YPG’nin paçavrasını eline almıştı. Ailesi Erzincan’dan İstanbul’a 1973 yılında ise Almanya’ya göç etmiştir. Ailenin 3 çocuğunun en büyüğüdür.Alman meclisinde açtığı ypg pankartı paçavrası ile dikkatleri üzerine çeken Sevim Dağdelen Salim Müslim ile görüşmesi ilede tepki çekmiştir. Sevim Dağdelen aslen Erzincan’lıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir