Tüyleriniz diken diken olacak anne babalar dikkat çok önemli

Tehlikeyi anladınız mı? Tüyleriniz diken diken olacak anne babalar dikkat çok önemli
Tüylerim diken diken oldu tüm anne babalar okusun çok önemli!…

Bu gün arkadaşlarımı uyarmam gerektiğini düşündüğüm bir konuda yazılmış aşağıdaki uyarıyı paylaşıyorum belki afaki bulabilirsiniz ama dikkatli olmakta yarar var;

“Hiç tanımadığınız biri size Face-book üzerinden arkadaşlık isteği gönderiyor. Bu kişiyi tanımıyorsunuz ancak hoş bir profil resmi olduğu için arkadaşlık isteğini kabul ediyorsunuz. Kızınızın okuldaki ilk günü.

Kızınız yeni elbisesi içinde o kadar sevimli görünüyor ki arkadaşlarınız ve akrabalarınız da onun bu sevimli halini görsün diye kızınızın bir resmini çekip Face-book’a koyuyorsunuz. Kızınızı ilk defa okula bırakırken o kadar gurur duyuyorsunuz ki onun okuluna telefonunuzdan Face-book aracılığı ile Check-in yapıp, yer bildiriminde bulunuyor ve altına şunları yazıyorsunuz: “Kızımın ne kadar büyüdüğüne inanamıyorum. Zaman uçup gidiyor. Kızımla gurur duyuyorum!”

insan kaç-akçılığı: Bu esnada, üzerinde fazla düşünmeden Face-book arkadaşı olarak eklediğiniz gizemli kişi, kızınızın sevimli elbisesi içindeki resmini cep telefonuna kaydediyor ve dünya çevresindeki yaklaşık 60 farklı yetişkin erkeğe şu notu ekleyerek onun resmini gönderiyor:

Türk kız, Yaş 6, Kahve rengi gözler, Siyah Saçlar. 35,000 Avro…

Kızınızın resmini, gümüş bir tepsi içinde, bir insan kaç-akçısına verdiğiniz gibi aynı zamanda onun bulunduğu yerin adresini de verdiğinizin farkında mısınız?

Kızınızı okuldan almak üzere saat 4’te okula gittiğinizde onun ortada olmadığını görüyorsunuz. Aslında, daha siz onun okuluna varmadan, kızınız çoktan 43 yaşında bir pe-do-file yani bir sü-by-anc-ıya satılmıştı bile. Kızınız şimdi kafasına bir çuval geçirilmiş halde Güney Afrika’ya doğru yola çıkmış durumda.

Tanımadığınız insanları Face-book üzerinde arkadaş olarak eklemeyin!

Sosyal medyayı kullanırken sorumsuzca davranmayın ve sosyal medyanın zararlarının da olabileceğini hesaba katarak hareket edin!

Hayatınız ile ilgili tüm detayları Face-book başta olmak üzere sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayın!

Çocuklarınız resimlerini Face-book profil resminiz olarak kullanmayın!

Çocuk ve aile güvenliği için bunu paylaşın…

(Alıntı) Say-famızı Takip Edin… Be-ğen PayIaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir