Ucuz elektrik müjdesi işte böyle geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız olan Fatih Dönmez Bey Bilecik’in Osmaneli ilçesinde “AK Parti İlçe Başkan İstişare Toplantısı”nda yaptığı önemli konuşmada, birçok konuya değindi vatandaşlarımızın kanayan yarası haline gelen Elektrik konusunda ucuz elektrik kullanımıyla ilgili müjdeli haberi verdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla elektrikte “tarımsal sulama” isimli tarifenin “tarımsal faaliyetler” olarak değiştirileceğini açıkladı.

EPDK’nın ve bakanlığın bu konuda çalıştığını ve yakında müjdesinin verileceğini de belirten Bakan Dönmez, böylelikle tarımsal faaliyetlere yönelik elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konuların da yer alacağını söyledi.

Fatih Dönmez, Bilecik’in Osmaneli ilçesinde “AK Parti İlçe Başkanlığı İstişare Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, Bilecik Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Samet Kavakoğlu’nun kendisine enerji giderlerinin fazla olduğunu ilettiğini aktardı.

Kavakoğlu’nun bu konuya bir çözüm bulunup bulunamayacağını sorduğunu dile getiren Dönmez, şöyle devam etti:

Talimatı Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

“Bir müjdemiz var o zaman. En son Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde (T O B B) bu tarımsal faaliyeti yapan girişimcilerden elektrik tarife grubunun değiştirilmesi önerisi geldi.

En kısa zamanda müjdeli haber açıklanacak

Bakan Dönmez, eskiden tarımsal sulama grubu sanayicilerinin, ticarethaneye göre daha düşük elektrik tarifesinden yaralandığını hatırlatarak, “Bu konuda bir çalışma yürüttük. Tarımsal sulama tarife grubunun adını ‘tarımsal faaliyetler’ olarak değiştiriyoruz. Tarımsal sulama da onun içinde. Tarımsal faaliyetler elektrik tarifesinin içinde, hayvancılık başta olmak üzere bununla ilişkili konular yer alıyor. EPDK ve bakanlığımız bu konuda çalışıyor. En kısa sürede bu müjdeyi somut olarak size vermiş olacağız. Hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir