Uğur Dündar’ı seçerek sağladığı 10 şey

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile yapılması planlanan program ile ilgili sunucu konusunda Uğur Dündar’ı tercih ettiğini söylemişti. Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bu tercihle Binali Yıldırım’ın müthiş bir ters köşe yaptığını belirterek, sağladığı 10 şeyi maddeler halinde sıraladı.

Ahmet Hakan’ın yazsındaki ilgili bölüm şu şekilde; Ekrem İmamoğlu ile yapacağı tartışmanın moderatörü konusunda… Binali Yıldırım’ın “O olmaz, bu olmaz… Öyle olmaz, böyle olmaz…” falan diyerek işi yokuşa süreceğini düşünenler vardı.

*Binali Yıldırım, “Tartışmayı Uğur Dündar yönetsin” diyerek..

Şu on şeyi sağladı: *BİR: Müthiş bir ters köşe yaptı.İKİ: Muazzam bir meydan okumada bulundu.ÜÇ: Özgüveninin doruklarda olduğunu kanıtladı.DÖRT: Çok etkili bir rest çekti.BEŞ: Belirleyici oldu.ALTI: İnisiyatifini ortaya koydu.YEDİ: Kutuplaştırma zihniyetine tekmeyi bastı.

SEKİZ: Normalleşme doğrultusunda mühim bir adım attı.DOKUZ: Kafalarda oluşan medya düzenini darmadağın etti.ON: Deplasman hissine bile zerre takmadığını gösterdi. haber7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir