Ukrayna’nın İhalara ödeyeceği para belli oldu

Türk Savunma Sanayinde Son dönemlerde artan teknolojik gelişmeler ile mühendislerimizin arge çalışmaları nihayet sonuçlarını vermektedir. Bu konuda göğsümüzü kabartan devrimler ortaya çıkıyor. Türkiye büyük bir atağa geçti Artık Milyarlarca dolar Savunma sanayi ihracatı yapmaya başladık Pakistana Atak Helikopterleri Milgem gemileriyle rekor oranda ihracat gerçeklemişti şimdide Ukrayna’ya Ciddi bir İha Satışı gerçekleştiriyoruz bu uçakların mühimmatlarıda yerli olduğundan sattığımız ülke bize sürekli bağımlı olacak Ukrayna, 6 adet Bayraktar İHA, 3 yer istasyonu ve 200 adet akıllı mühimmat satılacak.

Türkiye’ye 69 milyon dolar ödeyecek. Ukraynalı kaynaklar, teknik-bakım ve personel eğitiminin anlaşmaya dahil olduğunu belirtiyor. Son dönemde yurt içi ve dışındaki güvenlik operasyonlarında etkin kullanılan Bayraktar TB2 İnsansız Hava Aracı (İHA), ortaya koyduğu performansla yurt dışında da ilgi görüyor. Katar’ın ardından Ukrayna da güvenlik güçlerinin envanterini Bayraktar TB2 ile güçlendirme kararı almıştı. 6 İHA, 3 Yer İstasyonu ve 200 akıllı mühimmat için 69 milyon dolar Ukrayna’nın 6 Bayraktar TB2, 3 yer istasyonu ve 200 adet mini akıllı mühimmat için 69 milyon dolar ödeyeceği öğrenildi. Ukraynalı kaynaklar, teknik-bakım ve personel eğitiminin anlaşmaya dahil olduğunu duyurdu.Ukrayna Bayraktar İHA’ları yakın takipteydi Bayraktar TB2’nin Ukrayna yolculuğu 3 yıllık bir süreye yayılıyor.

Bu süre içinde Ukraynalı heyetler Bayraktar TB2 ile yapılan testlere katıldı. İHA’nın uçuş ve yer testlerindeki performansı, muharebe sahasındaki başarısı Ukrayna’nın kararının şekillenmesinde belirleyici oldu. Türkiyenin İhracatta kilogram değeri 1.28 dolar Antalya Ticaret ve Sanayi Odasının A T S O Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) rakamlarından hazırladığı rapora göre, 2017 yılında Türkiye’nin toplam ihracatının kilogram değeri ortalama 1,28 dolar olarak hesaplandı demişti Siha’larda ihracatta kilo birimi 300 dolar Türkiye’nin ihracattaki kilo birimi 1.28 dolar savunma sanayisinde ihracattaki kilo birim fiyatı 48 dolar fiyatlarında Bu Uçaklar ihracattaki kilo başına değerimizin yaklaşık 200 katı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir