Umuyoruz Türkiye öyle birşey yapmaz

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminde, Türkiye ile ilişkilerin zor dönemden geçtiğini dile getiren ABD’li bakan Pompeo, “Ama gerçek başarı elde ettiğimiz alanlar da var” diyerek Suriye’deki ortak çalışmalara dikkat çekti. Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD’nin İran’dan çok daha iyi bir partner olduğunu anlayacağı umudunu dile getiren Pompeo, Erdoğan’ın ABD, Avrupa ve NATO ile

daha derin ilişkiler kurması gerektiğini savundu.

Erdoğan’ın Amerika’nın İran’dan daha iyi bir partner olduğunu bilmesi gerekir.

TÜRKİYE BÖYLE BİRŞEY YAPMAMALI

Tony Katz Today radyo programına konuk olan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin NATO’daki geleceğinin risk altında olup olmadığı sorusuna şu yanıtını verdi: “Umarım değil. Bu NATO ve ABD için üzücü olur ve sanırım Türk halkı için daha da üzücü olur” yanıtı verdi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Türkiye’nin NATO’dan çıkması durumunda bunun ittifak, ABD ve Türk halkı üzücü olacağını belirtti.Erdoğan ile İran rejiminin İslam dünyasının merkezini farklı tarihi güçlerle temsil ettiğini söyleyen Pompeo, Suudi Arabistan ile diğer Arap uluslarının İsrail ile ‘yeni bir arkadaşlık’ adımı attıklarında, Türkiye ve İran’ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya karşı Filistinlilere dava arkadaşlığı desteği verdiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir