Ünlü anketçi Adil Gür İstanbul’un kazananını açıkladı

A&G Araştırma Şirketi sahibi Adil Gür, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçim öncesi son seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Adil Gür, katıldığı bir programın canlı yayınında yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Ankara ila İstanbul’daki son durumu kamuoyu ile paylaştı.Beyaz TV’de 7. Gün programına konuk olan ünlü anketçi Adil Gür, Türkiye’yi enteresan bir seçimin beklediğini, büyükşehirler de yarım ve 1 puanla seçim sonuçlarının değişeceğini ifade etti.Yerel seçimler öncesi gerçekleştirdikleri son seçim anketinin sonuçlarını canlı yayında açıklayan Adil Gür, İstanbul’da Binali Yıldırım’ ın adaylığının kesin olduğunu ve kazanma olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

CHP’nin İstanbul’da aday göstermeyi düşündüğü Ekrem İmamoğlu’nun tüm İstanbullular tarafından tanınmadığını söyleyen  Adil Gür, İnce’nin adaylığının da yeniden gündeme gelmeyeceğini ileri sürdü. Başkentte seçim yarışının heyecanlı geçeceğini belirten Adil Gür,  son seçim anketine göre AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki’nin önde olduğunu belirtti.

Adil Gür Kimdir: İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 15 yılda mezun oldu.  Üniversitede okurken 1987’de Araştırma şirketi Konda’nın sahibi Tarhan Erdem’in yanında çalışmaya başladı. Araştırma sektörüne anketör olarak giren ve 1995 yılına kadar çeşitli araştırma şirketlerinde yöneticilik yapmış olan Gür, 1995 yılında ise A&G Araştırma Şirketi’ni kurdu. Adil Gür, 1995-2015 tarihleri arasında seçim tahminleri ile adını duyurdu. Birçok siyasi ve sosyal içerikli araştırmalar yürütmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir