Uzaktan yapıldığı tespit edildi

Akşam üzeri edindiğimiz bilgilere göre ha’inler boş durmadı. Su’riye’nin Kamışlı semtinde bulunmakta olan YP’G’li t-r-r-stler, Barış Pınarı Ha’rekatı’nın start almasının akabinde Nu’saybin’e r-ketle sal’dırı gerçekleştirdiler. Mar’din’in Nu’saybin atılan 9 r-ketten çoğu bir yere isabet etmezken, biri Yıldırım İlkokulu’na, biri Yeşilkent Mahallesi’nde yer alan Doğan Sitesi’ndeki 5’inci katta bulunan daire ile bir ka’rakola isabet etmiş durumda.

R-ketin isabet ettiği Kışla Mahallesindeki Hayat sokağında 3 kişinin ya’ralandığı olay yerine çok sayıda gü’venlik gü’cü ve sağlık görevlileri aktarıldı. Sal’dırıda ya’ralananlar, sağlık görevlilerince ilk müdahalelerinden sonra ambulanslarla Nu’saybin Dev’let Has’tanesi’ne kaldırıldı.

VATANDAŞLARIMIZA SINIRA YAKLAŞMAYIN UZAK DURUN UYARISI YAPILDI: Su’riye’den art arda atılan r-ketlerin, Nu’saybin’e isabet etmesinin akabinde Kaymakamlık tarafından belediye hoparlörleri aracılığıyla vatandaşlara uyarılar geldi. Belediye hoparlörlerinde, ‘Vatandaşlarımızın c’an gü’venliği sebebiyle sınır hattından uzak durmaları ve evlerin zemin katlarında beklemeleri önemle duyurulur’ anonsları ic’ra edildi.

PEKİ NE Mİ OLMUŞTU: Tür’kiye’nin AB’D ile Gü’venli Bölge konusunda anlaşamamasının sonrasın da Su’riye’ye düzenlenmesi beklenen ve günlerdir konuşulan ha-rekat bugün saat 16.00’da başladı. Mil’li Sa’vunma Ba’kanlığı, Ba’rış Pı’narı Ha’rekatı adı verilen ha’rekatın Cum’hurbaşkanı Re’cep Tay’yip Er’doğan’ın talimatıyla başlatıldığını duyurdu.

Ha’rekat kapsamında P’K’K/Y’P’G hedefi jetlerle vuruldu. Karadan giren Tü’rk ordusu saat 18.00 itibariyle sınırın 25 kilometre kadar içerisine girmeyi başardı. Kara opera’syonu ise 22:30 sularında başlamış oldu. Hala bölgede sı’cak saatler yaşanmakla beraber yeni gelişmeler de oldukça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir