Uzman çavuş ve eşini vuran, kayınbirader çıktı

Uzman Çavuş Erkan Öztürk ile karısı, 6 ve 3 yaşında olan 2 çocuğunun gözleri önünde bugün Isparta’da katIedildi. Suriye’de de görev yapıp başarıyla dönmüştü Erkan Öztürk. Nöbetten çıktı evine gidip girdi ardından katiIi de onu takip ediyordu PoIis üniformalı katiIin kimliği ise herkesi hayrete düşürdü Isparta’da uzman çavuş ve eşi, polis olduğu öğrenilen kayınbiraderi tarafından çocuklarının gözü önünde tabancayla v-rularak öd-lürüldü.

KAYINBİRADERİ ÇIKTI

Öd-lürülen uzman çavuşun tabur komutanı acı haberi yakınlarına veremeyerek “Hastanede, gelmeniz gerekiyor” derken, çiftin oturduğu apartmanın yöneticisi ise, “En iyi çift kim diye kamuoyu yoklaması yapılsa onları gösterirlerdi” yorumunu yaptı.

Olay, saat 10.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkez Komutanlığında görevli Uzman Çavuş Erkan Öztürk, nöbetten çıkınca Davran Mahallesi 142. Cadde’de bulunan Selçuklu Sitesi’ndeki evine gitti. Öztürk’ün hemen ardından eve eşinin erkek kardeşi geldi.

Polis olduğu öğrenilen şahıs, Erkan Öztürk ve eşi Ebru Öztürk’ü 3 ve 6 yaşlarındaki çocuklarının gözü önünde tabancayla vur-rak olay yerinden kaçtı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri çiftin öd-lüğünü tespit etti. Olay yerine Isparta Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tamer Atay ve İl Emniyet Müdürü Metin Akay ile Öztürk’ün çok sayıda mesai arkadaşı geldi. Polis ekipleri evde inceleme yaparken, komşular tarafından sahip çıkılan çocuklar daha sonra sağlık ekiplerince ambulansla alınarak bölgeden uzaklaştırıldı.

Firari kayınbiraderin ise her yerde arandığı öğrenildi.Talihsiz olayda hayatını kaybeden uzman çavuşun tabur komutanı, acı haberi telefonda Öztürk’ün ağabeyine söyleyemeyerek, Öztürk’ün rahatsızlandığını ve hastaneye sevk edildiğini, kendilerinin Isparta’ya gelmeleri gerektiğini aktardı. Komutan, daha sonra yaptığı görüşmeyi Garnizon Komutanı Tuğgeneral Atay’a aktardı.

EN İYİ ÇİFT KİM DİYE KAMUOYU YOKLAMASI YAPILSA ONLAR BİRİNCİ GELİRDİ

Olayın yaşandığı Selçuklu Sitesi’nin yöneticisi Halil İbrahim Tortop, “Erkan Bey son derece sosyal bir arkadaştı. Sitemizde 4-5 yıldır kalıyorlar. Ancak kendisi ne polis ne de asker görünümünde biri değildi. Bazı yaşlı gördüğü kimselerin elinde gördüğü eşyayı dahi tutup merdivenden çıkarırdı. O derece sosyal bir arkadaştı. ve apartmanımızda en uyumlu çift seçimi ve kamuoyu yoklaması yapılsa onlar birinci gelirdi. Kadınla koca arasında öylesine birbiri arasında hiçbir sorunu olmayan kimselerdi. Çocuklarına da aynı şekilde ilgi gösteriyorlardı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir