Ve Davutoğlu harekete geçti

Akit gazetesi yazarı Abdur rahman Dilipak, geçen günkü, “5. ayın 5’inde 55 vekille!” başlıklı yazısında, 31 Mart seçim sürecini Eski Cumhur başkanı Abdullah Gül’ün parti kuracağı iddiası üzerinden değerlendirmişti.Yazar Orhan Uğuroğlu bugünkü köşesinde, konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir yazı kaleme alırken, “Dilipak’ın ‘5 – 5 – 55’ formülünde de hata vardır” dedi.

Yeni bir siyasi partinin kurulumu için aylardır faaliyet yürütüldüğünü ifade eden Uğuroğlu, Dilipak’ın yazısı için, “Yanlış bir bilgi var Abdurrahman Dilipak’ın yeni bir siyasi parti yazısında. Yanlışlık bu siyasi partinin Abdullah Gül önderliğinde kurulmasını yazmasındadır” dedi.

Abdullah Gül’ün bir parti çalışması olmadığının altını çizen Uğuroğlu, yeni siyasi parti oluşumunun önderliğinde eski Baş bakan Ahmet Davutoğlu’nun olduğunu iddia etti.

“3 yıldır Davutoğlu Türkiye’yi adım adım geziyor, yeni bir parti için istişarelerde bulunuyor” diyen Uğuroğlu, “Davutoğlu’nun hedefi, 2023’de ya da daha erken bir tarihte Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Bu seçime kadar da yeni bir parti kurma hedefi vardır çünkü cumhurbaşkanı seçilebilmek için ülke genelinde teşkilatmış bir partiye ihtiyaç vardır” diye belirtti.

Cumhur başkanı Er’doğan’ın bu durumdan çok rahatsız olduğunu Ak Parti nin resmen altını oymaya çalıştıklarını ifade eden Uğuroğlu, Davutoğlu’nun yeni kuracağı partiyi ise Ak Parti den oy koparabilmek için herkesi kucaklayacak bir çizgide yer alacagını dile getirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir