Venezuela’nın altınlarıyla Türkiye’de ne yapılacağını Erdoğan açıkladı

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da açıklamada bulundu.

Abide Meydanı’nda düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu.

Venezuela altınlarıyla ne yapılacağını duyurdu.

Altın ticaretinde Çorum’un merkez alınacağını bildirdi.

Çorum’da altınların işleneceğini duyuran Erdoğan, Altın ticaretinde de Çorum’u çok farklı bir noktaya taşıyacağız. Dünyanın önemli altın üreticilerinden Venezuela’nın altını Çorum’da işlenecek” dedi.Çekmeköy’de düşen helikopterde bulunan 4 askerimizin şehit olması nedeniyle baş sağlığı açıklaması yapan Erdoğan, Çorum’a yapılacak yatırımları açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çorum aynı zamanda bir sanayi şehri. Çorum’da bir teknopark ve ARGE merkezi açtık. Çorum 2002 yılında yalnız 26 milyon dolarlık ihracat yaparken, bu rakam 742 milyon dolara ulaştı. Altın işleme ve işçiliği konusunda Çorum, her geçen gün kendinden daha fazla söz ettiriyor. Altın ticaretinde de Çorum’u çok farklı bir noktaya taşıyacağız. Dünyanın önemli altın üreticilerinden Venezuela’nın altını Çorum’da işlenecek” açıklamasında bulundu.

Kenevir üretimine de değinen Erdoğan, “Artık naylon poşet kullanmayacağız. Kenevirden bez torba üretilecek. Aralarında Çorum’un da bulunduğu 20 ilimizi kenevir üretiminde pilot il olarak belirledik. Kenevir üretiminde Çorum’u ana merkezlerden biri yapacağız” dedi.Çorum’a yapılacak hızlı tren hattı için de açıklama yapan Erdoğan, “Çorum’un bu hayalini gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız” ifadelerini kullandı Kaynak: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Venezuela altınları Türkiye’ye geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir