Vosvos’dan fütursuz açıklama

Türkiye’de Manisa İlimizde kuracağı fabrika yılan hikayesine dönen artık siyasete oynayan Türkiye’de en çok satan araba markalarından biri olan yıllardır çok satmasına rağmen Türkiye’ye bir çivi bile çakmamış olan Alman Araç markası Volkswagen’in ceo’sundan skandal bir Türkiye açıklaması geldi Ekim ayında Manisa’da milyar liralık bir şirket kuran Volkswagen bir s’kandala imza attı

TÜRKİYE’Yİ SİYASETLERİNE ALET ETTİLER

Türkiye’nin Suriye’ye düzenlediği h’arekatın ardından fabrikanın resmi açıklamasını ertelediğini duyurmuştu.

Konuya ilişkin bir yazı kaleme alan VW CEO’su Herbert Diess, “Türkiye’ye açılacak bir fabrika VW’nin ekonomik çıkarlarınadır.Pazarın büyüklüğü ve güçlü bir endüstrinin varlığı, Türkiye’yi üretimimiz için elverişli kılıyor” diyerek Türkiye yatırımına yeşil ışık yaktı. Fakat, Diess’in paylaştığı yazıda Suriye H’arekatını kastederek kullandığı “İnsanlar ö’ldürülmeye devam ettikçe, s’avaş meydanının yanına temel atmayacağız” ifadesi ise ‘yuh artık’ dedirtti.

Alman otomotiv devi Volkswagen’in (VW) merakla beklenen Türkiye yatırımı hakkında dikkat çeken bir açıklama geldi Açacağı yeni fabrikası kapsamında Ekim ayında Manisa’da 1 milyar liralık bir şirket kuran VW, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde t’erör ö’rgütlerine karşı yürüttüğü H’arekatı’nın ardından yeni tesisinin resmi açıklamasını ertelemişti.

Açıklamanın ertelenmesinin ardından, Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan gibi Balkan ülkeleri hareket geçmiş ve VW’ye açacağı yeni fabrikası için Türkiye yerine kendi ülkelerini tercih etmesi için çeşitli teşvik paketleri teklif etmişlerdi Fakat aynı günlerde VW’nin üst düzey yöneticileri tarafından yapılan açıklama ile, şirketin fabrika için Türkiye’ye bir alternatif aramadığı ve gelişmelerin izlendiği bildirilerek fırsat kollayan Balkan ülkelerinin hevesi boşa çıkarılmıştı.

TÜRKİYE FABRİKASI EKONOMİK ÇIKARIMIZADIR’ Herbert Diess Türkiye’ye açılacak bir fabrika VW’nin ekonomik çıkarlarınadır. Pazarın büyüklüğü ve güçlü bir endüstrinin varlığı, Türkiye’yi üretimimiz için elverişli kılıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir