Yavaş’ın fışkiye göndermesine Gökçek’ten yanıt

“Fışkiye” göndermesiyle sosyal medyada gündem olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş’a sert çıkan Melih Gökçek, “Siz Belediye Başkanlığına seçileli 3 ay oldu. 3 aydan beri ne yaptınız?” diye sordu. Çok tartışılacak bir liste hazırlayıp twitter hesabından paylaştı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı’n twitter hesabından yaptığı videolu göndermeye Melih Gökçek’ten

öyle bir yanıt geldi ki ortalık karışır.

Melih Gökçek Twitter hesabından iki sayfalık bir açıklama yaptı.

GÖKÇEK LİSTEYİ PAYLAŞTI

 

“Aşağidaki çağrım Sayın Mansur Yavaş’a ve bilgi olarak kamuoyunadIr… Özet olarak bundan böyle Yavaş ve personelinin bana attiği iftiralara cevap vermeyeceğim.

Kendi aralarindaki kavgayi örtmek için beni kullanamayacaklar. Ben ancak istediğim konularda açiklama yapacağım” ifadelerini kullandı. “Siz Belediye Başkanlığına seçileli 3 ay oldu. 3 aydan beri ne yaptınız?” diye soran Melih Gökçek’in açıklaması şöyle:

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLAN “FIŞKİYE” GÖNDERMESİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Mansur Yavaş sosyal medya hesabı twitter üzerinden paylaştığı ‘Sokak Hayvanları Çalıştayı’ videosu sosyal medyada gündem oldu. Yayınlanan videoda görevinden istifa eden eski başkan Melih Gökçek’e göndermede bulunarak bir kediye “Başkanım fışkiyeyi kırmışlar” dedirtiliyor. Videoda, Mansur Yavaş’ın kucağındaki kedi, kameraların karşısında poz verdiği sırada, eski Başkan Melih Gökçek’e de “fışkiye” göndermesinde bulunuluyor.

Melih Gökçek Gezi Parkı olayları sırasında Twitter’dan “Belediyenin önündeki fışkiyeyi kim kırdı!” mesajını paylaşarak o dönemde gündem olmuştu. Mansur Yavaş ise söz konusu videoyu paylaşırken “Bugün düzenlediğimiz Sokak Hayvanları Çalıştayı’nda davetsiz bir misafirimiz vardı. Bu sefer sözü onlara bırakalım istedik…” notunu yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir