Yeni bir partiden Atatürk ilkeleri açıklaması

AK Parti’de saf dışı bırakılan isimlerin kuracağı konuşulan Yeni Bir Parti’ye sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ’31 Mart öncesinde kesinlikle harekete geçilmeyeceğini saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.’ denildi.Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan önderliğinde kurulacağı konuşulan ‘Yeni Bir Parti’ye ait sosyal medya hesabından bir açıklama daha yapıldı. Geçen hafta eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve uzun yıllar ekonominin başında bulunmuş eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan gibi isimlerin “yeni parti” için kolları sıvadığı haberleri gündem olmuştu.

Bir tarafta Abdullah Gül-Ali Babacan ikilisinin, diğer tarafta ise Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında yeni parti kuracağı söyleniyor. İlk başta Gül sonra Davutoğlu başkanlığında kurulacak parti iddiaları sonra “iki parti kurulacak” diye devam eti. Ancak alınan son kulis haberlerine göre “tek parti için çalışma yapılıyor” iddiaları öne çıktı. Davutoğlu ve Babacan kanadından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken Yeni Bir Parti’ye (yenibirparti.org) ait sosyal medya hesabından ilginç bir açıklama daha yapıldı. Açıklamada şunlara yer verildi.

Biz; Türkiye’nin tüm renklerini temsil eden, Cumhuriyetimizin temel değerlerini benimseyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ilkelerine bağlı ve dört siyasi eğilimi milli menfaatlerimiz temelinde bir araya getiren genç, dinamik ve azimli bir kadroyuz. Sayın Vatandaşlarımız, adımıza açılan sahte hesaplardan kadromuzun açıklanması ile ilgili tarihler verildiği görülmektedir. Bu hesaplara kesinlikle itibar etmeyiniz.

31 Mart öncesinde kesinlikle harekete geçilmeyeceğini saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız. Biz, işçi haklarını savunmak için solcu, milli kültürümüzü savunmak için ülkücü, manevi değerlerimizi savunmak için muhafazakar olmayı gerekli görmeyen, dünyayı tanıyan ve zamanın ruhuna vakıf bir kadroyuz’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir