Yeni dolandırıcılık yöntemine aldanmayın

Dolandırıcılar son dönemde artık savcı, polis gibi kendisini tanıtarak değil de “Kuryeniz var” deyip dolandırıyor. Güvenlik güçleri son dönemde yaşanan ilginç dolandırıcılık yöntemi ile ilgili olarak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Dolandırıcıların artık telefondan “Kuryeniz var” diyerek aradığını belirten yetkililer “Sizi birisi arıyor ‘beyefendi ya da hanımefendi şu an evinizin kapısının önündeyim, kuryeniz var, evde yoksunuz, kuryeyi nereye teslim edeyim’ derken telefon kapanıyor. Arayan genellikle bir cep telefonu numarası oluyor.

Daha sonra siz o telefonu geri aradığınızda ‘Kuryelerimizi bu numaradan arayamazsınız’ diye size telesekreteri bulunan 0888’li bir numara veriliyor. Burayı aradığınızda ise siz farkında olmadan 7 saniyede bir 25 TL ücret kesiliyor. Yaklaşık 2-3 dakika bekletildikten sonra o telefon kapanıyor. 7 saniyede 25 TL kesilen ücretler mevcut. Bu aralar sıkça bu dolandırıcılık yöntemi ile karşılaşıyoruz” ifadelerini kullandılar.
buna izin veren telefon şirketlerinin bu ülkede dokunulmazlığı mı var? bilerek soyguna, hırsızlığa göz yumuyorlar.

İnternetten bir reklama tıklayınca otomatik abonelik yapıp, abonelik iptal etmeyen hayali şirketleri bünyesine alıp “mobil ödeme” saçmalığıyla hırsızlık yapan operatörler gerçekten şeresiz! başıma gelen olayı videolu, ekran görüntülü kanıtlayıp turkcell’e gönderdim bizimle alakalı değil gibi abuk bir cevap vermişti. asıl tehlikeli olan da savcılığa suç duyurusunda bulunup 1 ay sonra “herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı” gibi bir cevap almam. Bu konuda gözümüzü dört açmak en önemlisi hepimiz bilinçlenelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir