Yeni mektup ortaya çıktı

A-BD Başkanı Don-ld Tump, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyindeki teröristleri temizlemek için başlatığı Ba*ış Pı*arı Ha*ekatı’nı dururmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yollamıştı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üslubu nedeniyle tartışmaları alevlendiren mektubu Amerikalı yetkililere iade edileceği öğrenildi. Erdoğan’ın Amerika’ya yapacağı ziyarete sadece iki gün kala yeni bir mektup ortaya çıktı.

ZİYARETE RAMAK KALA ORTAYA ÇIKTI

Bu mektubun konusu S-400’ler ve F-35’ler.YAPTIRIM TEHDİDİ İngiliz yayın kuruluşunun haberine göre; A-BD Başkanı Tump, Türkiye’ye S-400 savunma sistemi nedeniyle yaptırım uygulanabileceği belirtti.

AKTİF ETMEYİN, F-35 VERELİM Mektupta; Türkiye’nin S-400’lerin aktif edilmemesi halinde, F-35 savaş uçakları programına tekrar dahil edeceğinin sözü veriliyor.ANKARA’DA AMERİKALILAR SİSTEMİ KONTROL ETSİN TEKLİFİ Ayrıca söz konusu mektupta; ABD’li yetkililerin, sistemin durumunu düzenli olarak kontrol etmesi için Ankara’nın izin vermesi ve Rus silahlarını kullanmama sözü vermesi istekleri yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir