Yerel seçimlerdeki kararın arkasından Emine Erdoğan çıktı

Yerel seçimlere Emine Erdoğan damgası Dün 14 ilin belediye başkan adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artık seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmayacağını açıkladı. Dün 14 ilin belediye başkan adaylarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artık seçim kampanyalarında cadde ve sokakların bayrak ve afişlerle donatılmayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski yöntem olarak gördüğü bayrak ve afiş kampanyalarına karşı çıkmasının ardında Emine Erdoğan’ın olduğu iddiası gündeme geldi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Sıfır Atık” Projesi başlatan Emine Erdoğan’ın bu projeye çok değer verdiği geçtiğimiz günlerde kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.Kamuoyu araştırmalarında Ak Parti seçmeninin çevreyle ilgili konular nedeniyle memnun olmadığı ve Millet Bahçeleri vaadinin bu memnuniyetsizliğe cevap olarak ortaya çıktığı öğrenildi.

EMİNE ERDOĞAN Kadının iş hayatında daha aktif rol alabilmesi için bölge ülke liderlerinin eşleriyle ‘iş hayatında kadın’ temalı uluslararası konferanslar düzenlenmesine destek vermiştir. Türkiye’de kadınların iş dünyası gibi siyasette de daha çok rol almasına yönelik çabaları ise, parti çalışmalarıyla sınırlı kalmamış, ülke kamuoyunda kadınları siyasete katılım noktasında cesaretlendirmiştir. Emine Erdoğan ayrıca, önemli sosyal problemlerden birisi olan madde bağımlılığına karşı toplumsal hassasiyetin artırılması ve daha etkin bir mücadele yürütülmesi için uyuşturucuyla mücadele kampanyalarına da destek vermiştir. Eğitimden sağlığa, kadın sorunlarından engellilerin problemlerine kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kampanyalarını himaye etmiş, seslerinin duyulmasına katkı sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir