Yeşilçamın yıldızlarından Gölgen Bengü şimdilerde başka bir meslek sahibi

1976 senesinde yapılan “Meraklı Köfteci” isimli film de “Fatma” karakteriyle rol alan Gölgen Bengü şimdilerde oyunculuk mesleğinden çok uzaklarda icra ettiği meslek ile dikkatleri çekiyor.Meraklı Köfteci filminde bir çok yıldız vardı. Fakat bizler Gölgen Bengü’yü o filmde yeni tanıdık. Filmde oynayan isimler ise Kemal Sunal, Hulusi Kentmen, Şevket Altuğ, Sümer Tilmaç, Dinçer Çekmez gibi ünlülerdi.

TEKLİFLERİ GERİ ÇEVİRİP ONU SEÇTİ

İlginç olan ise Bengü kariyeri boyunca sadece 2 filmde oynadı. Ardından gelen film tekliflerini ise geri çevirdi.

Son olarak 1977 senesinde “Aslan Bacanak” filmi ile kariyerine son veren Bengü, sinema kariyerini sonlandırarak akademik hayatına döndü.Ülkemizin prestijli üniversitelerinden biri olan Boğaziçi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirerek mezun olan Gölgen Bengü, yüksek lisansını Amerika Birleşik Devletleri’nin North Carolina A&T State University’nde, doktorasını ise Clemson University’de bitirdi.

Şimdilerde ise profesör ünvanına sahip bir akademisyen olarak New Jersey Institute of Techology’de Makine ve Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyeliği görevini yürütmekte. Gölgen Bengü oyunculuk kariyerinde 2 film de rol alıp akademik kariyerine ağırlık vererek bir çok insan tarafından bu yönüyle takdirle karşılanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir