Yılbaşı tatili kaç gün İşte açıklanan rakam

Çalışanları ve öğrencileri yakından ilgilendiren 01 Ocak yılbaşı tatili için geri sayım başladı. Tatil planını şimdiden şekillendiren çalışanlar, öğrenciler ve veliler gözünü resmi tatil haberlerine çevirdi. Peki bu sene yılbaşı tatilini salı gününe denk gelmesi sebebiyle 4 gün resmi tatil olacak mı? İşte tüm detaylar. Her sene olduğu günü bu senede 1 Ocak yılbaşı tatili olacak ve tüm kamu ve özel kuruluşlar tatil yapacak. Bununla birlikte ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde de okullar tatil olacak. Hal böyle olunca yılbaşı tatilinin hangi güne denk geleceği büyük merak konusu oldu.

Resmi tatil takviminin belli olmasıyla birlikte özellikle tatil için plan yapan çalışanlar ve öğrenciler yılbaşı tatilinin 4 (dört) gün olup olmayacağını merak etmeye başladı. Konu hakkında henüz resmi açıklama gelmemesine karşın bu sene 2019 yıl başı tatilinin 4 gün olması öngörülüyor. Yani 29 Aralık cumartesi, 30 Aralık pazar, 31 Aralık pazartesi ve 01 Ocak salı günü tüm kamu ve özel kuruluşlar tatil yapacak.  Yılbaşı tatilinin dört gün olmaması durumunda yıllık izin alınarak tatil süresi uzatılabilecek.

2019 yılında çoğu resmi tatilin hafta içine denk gelmesi seyahat severler için birçok seyahat fırsatı doğuyor. Yıl boyunca resmi tatillere eklenecek 7 buçuk izin günü ile toplam 40 gün tatil yapılabiliyor. 1 Ocak 2019 Salı günü resmi tatil. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 2019’da Salı günü kutlanacak. 22 Nisan Pazartesi günü izin alanlar hafta sonuyla birlikte 4 gün tatil 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 2019’da Çarşamba gününe denk geliyor. Resmi tatilin haftanın tam ortasına gelmesini avantaja çevirerek 2 gün izin kullanabilir, toplam 5 günlük bir tatil yapabilirsiniz.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve  Bayramı ise Pazar gününe denk geliyor.

2019’da Ramazan Bayramı 1.5 gün izinle 9 günlük tatil imkanı veriyor.  15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma Günü Pazartesi gününe geliyor. 3 gün tatil imkanı var.  2019’da Kurban Bayramı, 10 Ağustos Cumartesi’ne denk eden Arife günüyle başlıyor. 11 Ağustos Pazar günü ise Kurban Bayramı’nın birinci günü olarak belirleniyor. 4 gün süren bayram, 14 Ağustos Çarşamba akşamı sona eriyor. Perşembe ve Cuma günleri izin alarak bayram tatilini 9 güne uzatmak mümkün.  30 Ağustos Zafer Bayramı ise 2019’da Cuma gününe rastlıyor. 3 günlük tatil yapılabiliyor.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ise 2019’da Salı gününe denk geliyor. Pazartesi günü yarım gün izin alanlara 4 günlük tatil olanağı var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir