Yıldırım’dan af açıklaması: Cezalar affedilecek

Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Binali Yıldırım, binlerce kişiyi yakından ilgilendiren af açıklamasında bulundu. Meclis Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin son başbakanı Binali Yıldırım köprü cezalarıyla ilgili açıklama yaptı ve cezaların affedileceğini belirtti.Binali Yıldırım, köprü geçiş cezası mağdurlarıyla bir araya geldi ve önemli açıklamalarda bulundu. -Köprü geçiş cezasıyla ilgili konunun düzeltilmesi gerekiyor.-310 bin kişi mağduriyet yaşıyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün faaliyete geçişi sonrası, FSM’den geçiş yapan bazı araçların geçişi yasaklandı. Söz konusu araçlar, genelde yük taşımacılığından kullanılan hafif ticari araçlar. Ancak durumdan haberi olmayan çok sayıda araç sahibi, kendilerine ulaşan tebligatlardan veya sistemden yaptıkları sorgulamadan durumun farkını vardı. Piyasa değeri 30-35 bin lira olan bir araç için gelen ceza tutarı 150-200 bin lirayı buluyor. Her sabah sistemden sorgulama yapan araç sahipleri, sorunun çözümünü bekleniyordu ve o çözüm de geldi.

Burada temsilen bulunan 18 arkadaşımızla, konuyu görüştük ve bunun düzeltilmesi gerektiği kanaatine vardık. Konuyla ilgili bir düzeltici işlem yapacağız. 6001 sayılı Karayolları Kanunu’na geçici bir madde koyarak bu işi kökten çözeceğiz.-Düzenleme ile bu cezaların yazıldığı günden bu düzenlemenin Meclis’ten geçtiği güne kadar olan tüm cezaları affedilmesi birinci işimiz olacak. İkincisi dava açılmışsa bu davaların düşmesi. Davalardan feragat edeceksiniz.-Ödemiş olanlar da Mart ayı sonuna kadar ödediği cezalar geri ödenecek. Binlerce kişi bu konuda oldukça müzdarip olmuştu. Çözümün sonucunda yüzler gülecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir