YSK’dan İstanbul için seçim propaganda yasağı

YSK’nın kararı ile 23 Haziran’da İstanbul’da yenilenecek büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesi afiş kararı çıktı.

YSK’nın kararı ile 23 Haziran’da İstanbul’da yenilenecek büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesi afiş kararı çıktı. CHP’nin itirazını değerlendiren YSK, toplu taşıma araçlarında yer alan reklam yerlerinde siyasi propaganda yapılamayacağı vurgulandı.

İstanbul’da 23 Haziran’da tekrar edilecek büyükşehir belediye başkanlığı seçimi öncesinde YSK’dan afiş kararı çıktı. CHP’nin Kadıköy İskelesi’ne asılan AKP afişine yaptığı itirazı değerlendiren YSK, afişin kaldırılmasına karar verdi.

SİYASİ PROPAGANDA YAPILAMAZ
YSK’nın kararında Buna göre YSK kararında “toplu taşıma amacıyla kamu hizmetlerinde kullanılan hava, kara, deniz ve raylı sistem taşıtlarında yer alan reklam yerleri ve araçlarında siyasi propaganda içeren yayın yapılamayacağı” ifadeleri yer aldı.

YSK’nın kararı ile ilgili Twitter hesabından bir paylaşım yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Kampanya süresince kamu binaları ve kanunen görsel kullanımının yasak olduğu yerleri fütursuzca kullananlar hakkında şikayetlerimiz sonucu kararlar alınıyor. Uygulanıp uygulanmadığının da takipçisi olacağız” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, YSK’nın afiş kararını Twitter hesabından duyurdu. YSK kararında, “Toplu taşıma amacıyla kamu hizmetlerinde kullanılan hava, kara, deniz ve raylı sistem taşıtlarında yer alan reklam yerleri ve araçlarında siyasi propaganda içeren yayın yapılamayacağı, Kadıköy-Eminönü vapur iskelesi önündeki ilan ve reklam yerlerinde asılı bulunan siyasi parti afiş ve pankartların kaldırılmasına karar verildi” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Yeniçağ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir