YSK’dan yeniden değerlendirme açıklaması

İstanbul’da CHP’nin itirazı üzerine İstanbul İl Seçim Kurulu birçok ilçede başlanan oy sayım işleminin tedbiren durdurulmasına karar verdi. Bu gelişmenin ardından YSK olağanüstü toplantı yaptı. Toplantıya siyasi parti temsilcileri de katıldı.

stanbul’da CHP’nin itirazı üzerine İstanbul İl Seçim Kurulu birçok ilçede başlanan oy sayım işleminin tedbiren durdurulmasına karar verdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim sonrası yaşananlarla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yavuz şunları söyledi; FARK HIZLI BİR ŞEKİLDE AZALIYOR “Bu çalışma esnasında gördük ki çok hızlı bir şekilde aradaki fark azalıyor.”

Yüksek seçim kurulu İl Seçim kurulunun oy sayımını durduran kararı tedbirli olarak kaldırdığını açıkladı. Oy sayımına devam edileceği açıklandı.

Bugün maddi hataların düzeltilmesine ilişkin ilçe seçim kurullarına yapmış olduğumuz düzeltme işleminin dışında geçersiz oyların sayımına ilişkin bir de tüm oyların sayımına ilişkin başvuruda bulunduk. Bazıları sayıma karar verdi. Bazı ilçeler de bekletti. İlçe seçim kurullarının özellikle bazı ilçe seçim kurullarının verdiği karar üzerine sayıma başlanılmasının ardından, geçersiz oyların AK Parti lehine yazılmaya başlandığını görünce CHP paniğe kapıldı, soluğu İl Seçim Kurulu’nda aldı. İl Seçim Kurulu da tedbir kararı vererek bu sayımı durdurmuştu. YSk bu kararı kaldırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir